Андрій Літвінов: ми постійно подаємо проекти на залучення коштів в Ірпінь

Ірпінь – це місто, яке постійно розвивається. З кожним роком створюється все більше інфраструктурних об’єктів, проводиться реорганізація вже існуючих. Все це заслуга не лише адміністрації міста, а й інвесторів. Про можливість залучення інвестицій на розвиток стратегічно важливих об’єктів Ірпеня та проблеми, які при цьому виникають, ми поспілкувались з начальником управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства Андрієм Літвіновим.

П.І. Ви очолюєте управління інвестицій ІМР. Чи надходять інвестиції до Ірпеня? Якщо так, то на які сфери?

Л.А. Я очолюю управління, в яке входить три відділи: а) інвестицій та інфраструктурного розвитку; б)житлово-комунального господарства; в) відділ комунального майна, фінансового забезпечення та контролю.

Одним із наших великих проектів була робота щодо залучення кредиту від НЕФКО для фінансування інвестиційного проекту “Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Ірпінь”. Згідно майбутнього проекту, Ірпінь від корпорації “НЕФКО” отримає кредит у сумі 2,7 млн.євро, та 900 тис. євро безповоротної допомоги (грант) від “Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P”.

З урахуванням такої безповоротної допомоги кредитна ставка по проекту буде складати 2.7 % на рік. Це навіть для Європи дуже хороша кредитна ставка. В Україні таких кредитних ставок наразі не має. В рамках роботи з НЕФКО передбачається енергоефективне утеплення. Це не лише пінопласт, і не лише утеплення зовнішніх стін будівель, це фактично заміна комунікацій до теплових пунктів і абсолютно всі сучасні системи енергозбереження. Крім того, передбачається тепломодернізація для закладів освіти – школи, дитячі садочки, заклади культури, медицини. Всього по проекту планують тепломодернізувати 22 об’єкти Ірпеня.

На жаль, дія підписаних договорів і відповідно залучення коштів, як кредитних так і грантових призупинено із-за постійного політичного тиску та збудження “висмоктаних з пальця” справ, постійного поливання брудом ЗМІ на загальнодержавному рівні.

Також у співпраці з громадськими організаціями залучили кошти на ремонт дитячої кімнати у дитячій лікарні від компанії “MetLife”.

Крім цього, разом з Ірпінською Агенцією розвитку вдалось залучити кошти від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на розробку “Дорожньої карти розвитку МСП для учасників АТО в місті Ірпінь та Приірпінні “Акселератор бізнесу 4.5.0”. Дана дорожня карта використовується як посібник для усіх українських міст.

Також разом з громадськими організаціями та спонсорами провели конкурс “STARTUP IRPIN”, за результатами якого три учасника АТО започаткували свої власні справи.

Наразі ми приймаємо багато делегацій з Китаю, Австрії, США, Німеччини, Франції щодо співпраці і залучення інвестицій іноземних компаній в Ірпінь.

П.І. Розкажіть, будь ласка, про енергозбережувальні технології. Не так багато часу лишається до опалювального сезону, чи планує міська рада використовувати нові технології чи впроваджувати нові проекти?

Л.А. По-перше, ми зараз працюємо над заміною мереж і зменшення теплотрат. КПП “Теплоенергопостач” в цьому році замінило вже до 3 км. протяжності. Також в цьому році модернізуємо дві котельні за адресами вул. Мінеральна 7 та вул. Тищенка 10, куди вже закуплені нові енергоощадливі котли. 

П.І. Нещодавно ви писали про встановлення LED-ламп. Підкажіть, де ще планується їх встановити і в який термін?

Л.А. В цьому році замінили більше 100 ламп на LED енергоефективні, споживання електроенергії при заміні зменшується в двічі, при покращенні освітлюваності вулиць. Вже зробили вул. Лісову, вул. Героїв, вул. Натана Рибака, Северинівська (частина). В планах цього року ще вул. Чехова, Глінки, Ново-оскольська, Ломоносова, Ярославська, Тищенка.

П.І. Ще одне питання, яке є важливим для Ірпеня, є будівництво станцій знезалізнення. Як просувається робота в цьому напрямку?

Л.А. КП “Ірпіньводоканал” продовжує будівництво станції знезалізнення, яка вже до зими має запрацювати в Ірпені на території водопровідної насосної станції №2 (вулиця Полтавська, 62). Ця станція забезпечує водою весь район міста за залізничною дорогою – СМУ. Уже готовий каркас будівлі, вставляють вікна, на черзі – зведення покрівлі. Паралельно здійснюється закупівля обладнання, а вчора уже завезли нові баки, в яких відбуватиметься процес фільтрації води та очистки її від заліза, марганця, осаду та інших шкідливих домішок.

П.І. Ірпінь за 3 роки зробив великий крок вперед щодо ремонту доріг. Проте у соцмережі мешканці міста жаліються на те, що не все так добре. Скажіть, чи планується ремонт доріг у подальшому?

Л.А. Ми продовжуємо працювати по капітальних ремонтах доріг. В цьому році вже зроблена ділянка вулиці Варшавської, почали наступну. Зроблена вул. Кірічека, тривають роботи по вул. Соборна. Плануємо приступити до вул. Української, Троїцької, зробити тротуарну зону на Мечнікова, вул. Слов’янську, зробити тротуар на Вериківського, вул. Громадянську, Тищенка. Ще на 10 вулиць замовили проекти доріг.

П.І. Чи працює в Ірпені система сортування сміття? Які для цього кроки зроблено?

Л.А. Роздільним збором сьогодні в регіоні займаються тільки приватні підприємства, з якими ми співпрацюємо, оскільки це майбутнє і потрібно для міста. Майже в кожному дворі є окремі контейнера. Але, щоб запустити роздільний збір на європейський рівень потрібні величезні кошти на лінію сортування, спеціальні машини для роздільного збору і авжеж сміттєперероблюваний завод. Проект роздільного збору включений до стратегії економічного розвитку, як окремий та представлений до інвестування World Bank Europe and Central Asiа. Також ведемо перемовини з американцями і австрійцями.

П.І. Як, на вашу думку, ефективніше залучати інвестиції на розвиток нашого міста? На які сфери чи конкретно об’єкти потрібно залучити інвесторів?

Л.А. Ми постійно подаємо проекти на залучення коштів в місто. Останніми подані проекти – заявка отримання фінансування від Українського культурного фонду на проведення міжнародного фестивалю в Ірпені. Також зараз подали проект на грант по модернізації вуличного освітлення мікрорайону СМУ. Чекаємо результатів.

Крім цього, ми підписали угоду та приєднались до ініціативи Мери за економічне зростання (Mayors for Economic Growth (M4EG)) фінансує ЄС.

В рамках цієї ініціативи розбили стратегію розвитку економічної складової міста до розроблення були залучені експерти, представники бізнесу, громадський організацій, ЗМІ, влади. Ця стратегія містить проекти до фінансування, нещодавно була призентована World Bank Europe and Central Asia, чекаємо погодження.

Також розробили та затвердили програму Інвестиційного партнерства. Уже на першому засіданні Інвестиційної ради затвердили основні робочі моменти та перелік об’єктів до програми.

1) Будівництво адміністративних та офісних приміщень за адресою: м. Ірпінь, вул. Слов’янська(державний акт на право постійного земельною ділянкою за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А), балансоутримувач – Виконавчий комітет Ірпінської міської ради;

2) Реконструкція будівлі пральні та котельні під констультативно-діагностичний центр за адресою: м.Буча, вул. Польова,19, балансоутримувач – Комунальний Заклад “Ірпінська центральна міська лікарня” Ірпінської міської ради;

3) Реконструкція об’єкту (приміщення, яке орендує КП “Міжлікарняна аптека”) під лабораторію за адресою: м.Буча, вул. Польова,19, балансоутримувач – Комунальний Заклад “Ірпінська центральна міська лікарня” Ірпінської міської ради;

4) Будівництво торгівельно-офісного приміщення з вбудованим приміщенням для автовокзалу по вулиці Центральній;

5) Будівництво Льодової арени по вул. Північна в м.Ірпінь;

6) Будівництво медичного реабілітаційного центру по вулиці Давидчука (Комінтерну) в м.Ірпінь;

7) Реконструкція (будівництво) басейну за адресою: м.Ірпінь, вул. Северинівська, 129-А, балансоутримувач – Управління освіти і науки Ірпінської міської ради.

У зв׳язку з вищевказаним, запропонували затвердити подані об’єкти на участь у Програмі “Інвестиційне партнерство”. Вирішили:
Затвердити об’єкти на участь у Програмі “Інвестиційне партнерство” за адресами:

8) Будівництво адміністративних та офісних приміщень за адресою: м. Ірпінь, вул. Слов’янська(державний акт на право постійного земельною ділянкою за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А), балансоутримувач – Виконавчий комітет Ірпінської міської ради;

9) Реконструкція будівлі пральні та котельні під констультативно-діагностичний центр за адресою: м.Буча, вул. Польова,19, балансоутримувач – Комунальний Заклад “Ірпінська центральна міська лікарня” Ірпінської міської ради;

10) Реконструкція об’єкту (приміщення, яке орендує КП “Міжлікарняна аптека”) під лабораторію за адресою: м.Буча, вул. Польова,19, балансоутримувач – Комунальний Заклад “Ірпінська центральна міська лікарня” Ірпінської міської ради;

11) Будівництво торгівельно-офісного приміщення з вбудованим приміщенням для автовокзалу по вулиці Центральній;

12) Будівництво Льодової арени по вул. Північна в м.Ірпінь;

13) Будівництво медичного реабілітаційного центру по вулиці Давидчука (Комінтерну) в м.Ірпінь;

14) Реконструкція (будівництво) басейну за адресою: м.Ірпінь, вул. Северинівська, 129-А, балансоутримувач – Управління освіти і науки Ірпінської міської ради.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.