[excange-informer informer='1']

5 цікавих фактів про Ірпінь

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього», – цей вислів Максима Рильського і досі не втрачає актуальності. 

Зараз дуже важко знайти звичайного мешканця Ірпеня, який розкаже про історію рідного міста, цікаві факти та назве бодай кілька пам’ятних історичних місць.

Ми підготували для вас п’ять цікавих фактів про Ірпінь.

 

1. Ірпінь двічі був прикордонним містом.

 

Ще за часів древньої Русі в Приірпінні, а точніше по річці Ірпінь, проходив кордон між двома давньослов’янськими племенами – полянами і древлянами. Пізніше, під час монголо-татарської навали ця місцевість була повністю спустошена і почала знову заселятися лише в XVIстолітті. Також відомо, що у 1686–1793 роках по річці Ірпінь пролягав кордон між московськими та польськими володіннями в Україні.

 
 

2. В Ірпені до переліку об’єктів культурної спадщини місцевого та національного значення входить 59 об’єктів.

 

До списку включено: 4 історичні центри, 34 будівлі та меморіальні садиби, 2 братські військові могили, 10 пам’ятників, 9 некропольпоховань.

 
 

3. «Незнайка» родом з Ірпеня.

 

Напередодні Першої світової війни і в часи непу в Ірпені поблизу залізничної колії проживала і сім’я Носових. Один із синів, Микола, пізніше стане автором всесвітньо відомої казки-трилогії про пригоди Незнайка та маленьких чоловічків. У останній своїй книзі – автобіографічній повісті «Таємниця на дні колодязя» – він описує свої дитячі роки, які пройшли в «маленькому біленькому будиночку», а також тяжку працю в артілі «Ірпіньбет», на Бучанському та Ірпінському цегельних заводах, куди пішов працювати у 1923 році 15-річним юнаком для поліпшення матеріального стану сім’ї.

 
 

4. За радянських часів в Приірпінні щороку оздоровлювалося понад 100 тисяч осіб.

 

Станом на 1 січня 1985 року, незадовго до Чорнобильської трагедії, у Приірпінні діяло 12 санаторіїв і профілакторіїв, 8 будинків відпочинку та 38 піонерських таборів, серед них 13 – в Ірпені, 13 – у Бучі і 12 – у Ворзелі. Щороку тут відпочивало понад 70 тисяч дорослих і більше 40 тисяч дітей. Для порівняння, за даними Ірпінського статистичного управління станом на 01.01.2014 року у Приірпінні діє 13 санаторіїв та баз відпочинку для дорослих та дітей.

 
 

5. За 100 років населення Ірпеня збільшилося майже у 18 разів.

 

У 1910 році чисельність населення Ірпеня становила 3000 чоловік. Для порівняння у 2017 році ця цифра становить уже 51967 офіційно зареєстрованих осіб.

Джерело: 04597com.ua
Bookmark the permalink.

Comments are closed.